משמורת משותפת ללקוח משרדנו על אף התנגדותה הנחרצת של אשתו

ליצירת קשר

השבוע לקוח משרדנו קיבל פסק דין לשביעות רצונו, בו נקבעה כי משמורת שני ילדיו הקטינים תהא "משמורת משותפת" כך שהלקוח וגרושתו יחלקו זמני שהות שווים עם ילדיהם הקטינים.

 

הלקוח, בחור בשנות ה-20 המאוחרות לחייו, נישא לפני כשבע שנים בעודו בחור צעיר חסר ניסיון ואשתו אף היא הייתה בחורה צעירה מאוד.

הצדדים חוו בתחילת חיי הנישואין קושי כלכלי רב וקשיים בתקשורת בניהם.

לאחר כשנת נישואין האישה נכנסה להריון והצדדים גילו כי היא נושאת ברחמה תאומים!! לידת התאומים הרכים הסלימה אף יותר את הקשיים הכלכליים והבין אישיים בין הצדדים, עד למצב בלתי נסבל.

לאחר שיחסי הצדדים עלו על שרטון, האישה הגישה כנגד לקוח משרדי בבית המשפט לענייני משפחה תביעה למזונות קטינים ותביעה למשמורת מלאה על הקטינים. מנגד, הגשתי בשם לקוח משרדי כתב תביעה לקביעת משמורת משותפת לאחר שהלקוח הבהיר לי שהוא רוצה להיות הורה דומיננטי ופעיל בחיי ילדיו הקטינים והוא אינו מוכן להסתפק בזמני שהות מינימאליים עימם. יחד עם זאת הגשתי כתב הגנה בתביעת מזונות הקטינים.

בזמן בירור ההליך בבית המשפט, האישה התנגדה בכל תוקף לקביעת משמורת משותפת, חרף העובדה שהאב היה לוקח את התאומים מידי שבוע, פעמיים בשבוע והם היו לנים אצלו ולמחרת הוא היה מחזירם אל המעון. כך גם בכל סוף שבוע שני, התאומים היו לנים אצל האב עד ליום ראשון בבוקר. האם החלה להכפיש את האב ולהעליל עליו עלילות שווא, הכל כדי למנוע את האפשרות שתיקבע משמורת משותפת. בית המשפט הזמין תסקיר בעניינם של הצדדים מלשכת הרווחה במקום מגוריהם כאשר הלקוח מאוד חשש שמא העובדת הסוציאלית שתיפגש עם הצדדים לא תמליץ על קביעת משמורת משותפת אלא על משמורת האם בלבד וזאת בשל הכפשותיה של האם נגדו.

 

הרגעתי את הלקוח והסברתי לו שעליו להציג עצמו בפני העובדת הסוציאלית כפי שהוא באמת, אב דואג ומסור לילדיו הקטינים  ובמקרה כזה, אין שום סיבה שהיא לא תתרשם ממנו שהוא יכול לשמש כאב במשמורת משותפת. לאחר שהמתנו זמן רב לתסקיר, בסמוך לדיון בעניינם של הצדדים בבית המשפט הנכבד, קיבלנו תסקיר מקיף בעניינם של הצדדים מטעם שירותי הרווחה ובו המלצה חד משמעית כי יש לקבוע משמורת משותפת בין הצדדים, כך שהם יחלקו זמני שהות שווים עם הקטינים.

במהלך הדיון בבית המשפט, לאחר שטענתי את מלוא טענותיו של הלקוח אשר באות לידי ביטוי בהמלצת העובדת הסוציאלית בתסקיר ולאחר שבית המשפט שמע את טענותיה של האישה, לשמחתנו, בית המשפט קיבל את המלצות התסקיר ואת עמדתנו וניתן פסק דין לפיו נקבעה משמורת משותפת לצדדים וחלוקת זמני שהות שווה עם התאומים.

לקוח משרדי היה מרוצה ומאושר עד גג וניכר היה כי אכן התקבלה ההחלטה הטובה ביותר עבור התאומים אשר יזכו לגדול לצד אביהם אשר הינם כל עולמו.

בכל הנוגע לתביעת המזונות אשר הוגשה ע"י האישה, נקבע כי בירור ההליך ימשיך להתנהל בבית המשפט אך אין כל ספק כי כעת לאחר שנקבעה משמורת משותפת, הלכה למעשה, הדבר ישפיע לאין שיעור על החלטת בית המשפט בעניין חיוב האב במזונות הקטינים, זאת בוודאי לאור ההלכה החדשה שנקבעה בבע"מ 919/15, במסגרתה בית המשפט ייבחן פרמטרים שונים כגון יכולותיהם הכלכליות של ההורים וזמני השהות בפועל עם הקטינים, לצורך חישוב מזונות הקטינים.

שמחנו לעמוד לצד לקוח משרדנו ולסייע לו.

במידה ואתם נמצאים במצב דומה, נשמח לתת לכם יעוץ משפטי מקצועי ומענה לכלל שאלותיכם.

 

למשרד עורכי דין שדה - אוחיון