צו לקביעת זמניי שהות נרחבים ביותר לאב כשחזקת הגיל הרך מתקיימת!

ליצירת קשר

בסיועה של עוה"ד שדה,  וממש בראשיתו של הליך יישוב סכסוך הושגו זמני שהות נרחבים ביותר לאב אוהב ומסור, על אף גילאי הקטינות בנות 6 חודשים ושנה וחצי, מקטיני קטינים, ונקבעו דמי מזונות בסכום סביר של 1000 ₪ לחודש עבור כל קטינה, 'במרחק שנות אור' מדרישתה המופקעת של האישה.

אל משרדם של עוה"ד רעות שדה ועו"ד חיים אוחיון הגיע גבר בשנות הארבעים לחיו. הלקוח, כבן 42, מתווך דירות מצליח, הגיע למשרדה של עו"ד שדה, שבור לב וכואב את חורבן ביתו, כשהוא מצוי בחוסר וודאות משווע אודות המשך חיו, כשהדבר המטריד מכל שעמד לנגד עיניו היה זמני השהות עם שתי בנותיו, הרכות בשנים. בשל גילן הרך של הקטינות, האחת בת כ- 6 חודשים והאחרת כבת שנה וחצי, וייעוץ" חברי קלוקל שקיבל הבעל מסביבתו הקרובה, זה נותר ללא שמץ קל של תקווה כי יוכל לשהות עם הקטינות באם הצדדים יתגרשו, והפחד חלחל בו ושיבש את דעתו. על כן הגיע למשדרה של עו"ד רעות שדה והחל לגולל את סיפורו בפניה:

הלקוח הכיר את אשתו, בשנות העשרים לחייה, ומאחר שחשש שמא היא חפצה רק בכספו, עוד בטרם נישאו חתמו על הסכם ממון ראשון. לאחר נישואיהם נחתם הסכם ממון שני.

ואומנם, הסכמי הממון לא גרעו מכך שבמהלך החיים המשותפים, דאג הבעל דאג לרווחתה הכלכלית, הנפשית והרוחנית של אשתו, ולאורך כל נישואיהם עמל בכדי לרצותה, בעיקר את דרישותיה הכלכליות.

 

הבעל פרנס בגפו את התא המשפחתי, בעוד האישה עבדה לסירוגין בלבד כמזכירה רפואית. את משכורתה הפקידה לחשבונה, ושימושה בה לצרכיה האישיים בלבד. כל הוצאות משק הבית והטיפול בקטינות שולמו על ידי הבעל. יתרה מכך, האישה בזבזה כספים רבים על קניות מיותרות ובלתי מבוקרות, וכשהיה הבעל מברר למולה את עלות הרכישות, נהגה לענות בגסות כי זה לא מעניינו. לימים, כשהחלה האישה לעבוד באופן מסודר, זו הטיחה בבעלה האשמות כי הוא אינו מעניק לה מספיק, ודרשה מיני מותרות שקצרה היריעה מלמנותן.

המציאות המעוותת לא סיפקה את גחמותיה החומריות והובילה לחיים מתוחים ומריבות עם בעלה בענייני כספים.

 

לקוח המשרד סיפר לעו"ד רעות שדה כי הנורא מכל היה שהאישה פעלה בזדון לאורך כל הדרך לניתוקו ממשפחתו. והוא, למען שלמות התא המשפחתי, ולמען טובת הקטינות הלך אחריה כעיוור והתרחק מבני משפחתו, דבר שהסב לו צער בל יתואר. על כן חששותיו היו מבוססים למדי, והפחד מניתוק הקטינות שהן כל עולמו, ממנו, על ידי אשתו, ניקר בו.

 

עוה"ד שדה אשר הקשיבה בקשב רב לסיפורו של הלקוח, הבינה כי לפניה אב אוהב ואחראי, שהקשר הרציף עימן הינו נר לרגליו.

לפיכך עוה"ד שדה, הגישה בנמרצות בקשה ליישוב סכסוך בבית הדין הרבני, ומבלי לבזבז זמן יקר או ליתן לאישה כל הזדמנות לייצר לעצמה יתרון למול הבעל, הוגשה בקשה דחופה לסעד דחוף אודות קביעת זמני שהות של האב עם הקטינות בכדי לוודא כי חששו הגדול ביותר ירוסן. הבקשה פירטה את העובדה כי הבעל לוקח חלק פעיל בגידול הקטינות ומשקיע בהן. עוד הודגש כי במהלך חיי הנישואין פעלה האישה בכדי להרחיק את הבעל והקטינות מבני משפחתו, וזה היה כלוא בין רצונו להטיב עם אשתו לבין אהבת משפחתו. כעת חשוב לאב לשוב ולחבר בין הקטינות ובני המשפחה אשר כמהים לקשר רציף עימן.

 

יצוין כי על אף כל האמור, תוך כדי ההליך עשה הבעל כל שלאיל ידו כדי לשקם את האמון, ואת יחסי הצדדים, אך האישה סירבה בכל דרך להשכין שלום בית, וניצלה את ההזדמנות כדי להגיש בקשה דחופה מטעמה לדמי מזונות זמניים מופרזים בסך 6,000 ₪ לחודש עבור הקטינות.

 

כמענה לבקשתה המופרזת של האישה הבהירה עו"ד שדה כי דרישותיה אלו עולות בקנה אחד עם סגנון החיים הראוותני והפזרני אשר היא מבקשת לעצמה, ולא עבור הקטינות.

בית הדין הרבני שעיין בטענות הצדדים, אמר את דברו, וקבע זמני שהות נרחבים ביותר על אף גילן הצעיר של הקטינות. בית הדין פסק כי האב יזכה לשהות עם הקטינות וחידד חשיבות נוכחות שני ההורים בחיי הקטינות, חיונית והכרחית  להתפתחותן. נקבע כי פעמיים בשבוע ישהה האב עם הקטינות, כשביום רביעי ילונו בבית אביהן עד למחרת, כשישיבן למסגרות החינוך. עוד נקבע כי בכל סופ"ש שני יאסוף האב את הקטינות בשעה 14:00 מבית האם, וישיבן במוצ"ש. יתרה מכך, בסיועה של עוה"ד שדה, זכה הבעל בחיוב בדמי מזונות נמוכים מאוד עבור שתי הקטינות, כשבית הדין, פסק 1,000 ₪ לכל קטינה, כולל הוצאות מדור, בצירוף מחציות הוצאות חינוך ורפואה.

 

עו"ד רעות שדה: : "שמחתי לעמוד לצידו של לקוח משרדי ולסייע לו.  לשמוע את שמחתו של למקרא ההחלטות אשר הבהירו לו כי הוא יוסיף להישאר אביהן של הקטינות בניגוד לכל חששותיו, ובניגוד לפחדיו מניכורו –  היה שווה לי בהחלט! לקוח משרדי יצא כשידו על העליונה עוד, עם תשלום דמי מזונות בסכומים סבירים מאלה שתבעה אשתו. במידה ואתם נמצאים במצב דומה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין מומחה בתחום".

למשרד עורכי דין שדה - אוחיון